| kapetanos25 a întrebat:

am si eu o intrebare :
Eu sunt unpic mai durduliu, cum sa-r zice adica am putina burta si nu stiu cum sa scap de ea. Daca fac abdomene scap de grasimea de pe abdomen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Abdomene,genoflexiuni,alergi constant, bei mulţi litri de apă/zi, sport minim 1 oră/zi,reduci din mâncăruri,consumi mai multe fructe şi legume. Uite un fel de program de alimentaţie pe care îl poţi urma dacă vrei:
-dimineata,mănânci un bol de fulgi de cereale(deci fără cereale cu ciocolată sau altele de genul ăsta...);
-între masa de dimineaţa si cea de prânz,mănânci nişte fructe,orice fructe vrei(de preferat merele),sau legume;
-la masa de prânz,o salată de roşii şi castraveţi(am dat un exemplu,tu îţi poţi face ce tip de salată vrei).O poţi mânca aşa sau cu pâine de secară;
-în timpul zilei,între masa de prânz şi cea de seară,idem,fructe(să nu mănânci dulciuri);
-seara,e de preferat să nu mănânci nimic,pentru că se depune pe abdomen,dar dacă ţie foame,iarrr fructe.
Poate ţi-am fost de folos, tu alegi dacă vrei să urmezi programul ăsta sau nu, baftă! big grin

2 răspunsuri:
| prye a răspuns:

Vorbeste cu cineva specializat in probleme din astea Enjoy It

| Madelina a răspuns:

Incearca ca in fiecare seara sa alergi minim 45 de minute si nu mai mancat dupa ora 6 si nu uita fara PAINE!