| sadgf a întrebat:

am si eu o problemasad am 1.75 inaltime si 70 de kg... imi puteti da o dieta sanatoasa sau un sfat cum as putea slabi?sad sport nu pot face din motive de sanatate...big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Am o prietena care foloseste o dieta foarte usoara si rezultatul e vizibil a slabit multisor.
Ea mananca trei zile din saptamana doar legume si fructe si trei zile doar lactate, ou si putina carne, duminica se mai rasfata cu cate o pofta sa ai bafta

http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon#p/u/11/byvDgHbd6L0
http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon#p/u/33/SvqeYgxoWTc

5 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Fa plimbari usoare, activitati lejere. Nu manca dupa ora 17, redu painea, dulciurile, pastele, prajeli si incearca sa mananci si legume la masa, salate si intre mese, fructe.

| Inspiratie a răspuns:

Eu iti recomand cu multa caldura cartea Young Miracolul pH pentru SANATATE, afli tot ce te intereseaza pentru un regim de viata sanatos, si adecvat http://www.scribd.com/......e-perfecta

| Ancaaa a răspuns:

Incearca sa mananci mai bine dimineata si cat mai putin seara. niciodata nimic dupa ora 19. fructele trebuiesc mancate intre mese(10 si 16).
sper sa reusesti

| Adelia95 a răspuns:

-nu mai manca dupa 6
-nu mai manca paine
-nu mai manca dulciuri sau manacare grasa
Mananca ceva usor.cum ar fi (orez, carne fiarta etc) Totul fiert nu prajit, doar painea prajita in caz ca vrei paine si bea si o sticluta de jum de litru de limonada pe zi.