| annnna1234 a întrebat:

Am si eu o problema. Am uneori o durere usoara in zona de la subrat in partea stanga si uneori imi amorteste si mana stanga. Si chiar am un punct unde daca apas imi amorteste mana automat. Nu am probleme cu inima doar ca am de felul meu tensiunea mica (9 cu 5) si extremitatile reci in permanenta. O sa merg la doctor dar as vrea o parere daca stiti ce ar putea fi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna! In zona axilei daca te doare cel mai probabil este legat de ganglionii limfatici din acea zona sau de glandele sudoripare care nu mai dreneaza secretiile cum trebuie. Daca este vorba de ganglioni, atunci problema este ceva mai grava. Mergi la medicul de familie happy Mult succes!

| annnna1234 explică (pentru rocket1204):

Daca ar fi de la ganglioni nu ar trebui sa fie si umflat?

| rocket1204 a răspuns (pentru annnna1234):

Ma gandeam ca acel punct pe care daca-l atingi iti provoaca amortirea bratului ar putea fi o umflatura. Da, daca ar fi vorba de ganglioni ti-ar aparea o umflatura mare. Ganglionii pot fi palpati foarte usor chiar daca nu au o afectiune, asa ca imagineaza-ti cat de usor s-ar simti inflamarea lor. Desigur ca daca afectiunea este minora si nu este de natura infectioasa, inflamarea lor nu ar fi foarte mare. O intumescenta mica apare si in cazul glandelor sudoripare ale zonei care nu deeneaza secretiile in exterior. Deci umflaturi iti pot aparea in ambele cazuri. Ai putea sa iei in calcul si o problema neurologica cu un nerv din cauza amortelii. Mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere. Ai putea incerca sa vizitezi un medic endocrinolog chiar.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mykymu a răspuns:

O sa-ti treaca. E posibil sa fie si din cauza vremii de afara.