| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema, in partea dreapta la frunte parul ii mai rar decat in general ce sa fac? In cealalta parte nu am problema cu asta o fi si din cauza matretii am multa matreata nu mai stiu ce sa fac ma spal cu Clear FUNDA + Vot
P. S. am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adri16 a răspuns:

Ai putea sa folosesti ulei de ricin, e foarte bun impotriva caderii parului si il ajuta sa creasca mai repede, cat pentru matreata poti folosi otet de mare caldut lasand-l pe par timp de 30-40 de minute si apoi spaland parul doar cu apa. Mirosul de otet se va evapora dupa apalare, sau ai mai putea incerca cu aspirina, paseaza doua aspirine si amesteca-le cu samponul, apoi lasa sa actioneze timp de vreo doua minute, la mine functioneaza, la cate sampoane am incercat impotriva matretii si nu au avut efect, m-am lasat pagubasa si am trecut pe remedii naturale