| nothingveryspecial a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-a intarziat ciclul 1 luna deja si nu stiu care este cauza.De o saptamana am din cand in cand o secretie galben-maronie abundenta fara miros.Mentionez ca in ziua in care trebuia sa imi vina, m-a luat o durere de ovar si de atunci m-a mai durut ovarul cateodata. Probabil e o infectie, nu stiu ce sa cred. La ginecolog nu mai ajung nici cum. Pana atunci, va rog calmati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu avem cum sa te calmam, cel mult sa te ingrijoram si mai tare. O intarzeiere de o luna a menstrei in absenta sarcinii este foarte grava si impune examen ginecologic urgent. Tinand cont ca ai si dureri si secretii, lucrurile par foarte serioase si ar trebui sa ajungi luni la ginecolog, cel tarziu.

| Zenithf a răspuns:

Pana ajungi la medicul ginecolog, ceea ce ar trebui sa fie cat de curand, fa zilnic o baie de sezut cu ceai de coada calului, sa stai in el pana in mijlocul spatelui, iar restul timpului sa iti fie spatele si sezutul bine protejate, preferabil sa porti haine de lana naturala peste lenjeria de corp. Odihna, dieta si aerul curat de asemenea, pot fi si ele de ajutor. thinking

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Ar trebui sa ajungi cat mai repede. Acest simptom poate avea multiple cauze. In primul rand depinde de varsta pe care o ai si de activitatea sexuala. Poate insa sa reprezinte si o afectiune, iar in acest caz chiar nu este de stat. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai?
mergi cel putin la medicul de familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca nu ti-a venit o luna, nu e chiar o problema grava, disfuncionalitati din acestea mai pot sa apara... e adevarat ca e ceva in neregula, dar organismul nostru are capacitatea de a se autoapara, autoregla. Deci este posibil ca aceasta problema sa se remedieze de la sine si mie mi s-a intamplat mai demult si nu am fost la ginecolog si mi-a trecut. La mine cel putin scurgerea maronie era din cauza la putinul sange ce il aveam de eliminat, asa ca doar mi-a colorat putin secretia vaginala... care este normala, la fel ca in cazul tau, la unele femei este mai abundenta.