| SecretLove a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-a venit menstruatia pe 19 iulie, seara. Pe 24, 25 mi s-a terminat, a fost totul in regula nu am observat nicio problema. Astazi dimineata am observat o sangerare. nu stiu daca este sau nu menstruatie. care ar putea fi cauzele, ce sa fac? Va rog sa ma ajutati :-s. Mentionez ca ieri am facut efort.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Buna pai ti-ai raspuns singura la intrebare cu faza cu efortul, de obicei din cauza efortului mai sunt scurgeri, de asta si cand esti pe ciclu nu sta, stiu ca te dor toate alea, dar miscate mult si elimini tot, probabil mai avei un rest.Totusi daca si luna viitoare e la fel du-te la un control, poate sa fie si ceva din cauza hormonilor.Succes.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sangerare la ovualatie, dar e mai bine sa te vada un ginecolog, mai ales ca s-a produs in urma unui efort.

| missouri a răspuns:

Ai facut efort? Pai normal.
Probabil ca tu nu erai in stadiul de terminare, iar faptul ca ai facut efort ti-a declansat menstruatia.
Daca ti-a venit recent menstruatia, este normal ca la inceput sa fie dereglata si sa-ti vina aiurea; dar cu timpul, o sa fie normal.Iti spun din proprie experienta.winking

| →Đąy☺ǻnną← a răspuns:

Pai.si eu am mai patit asa.cred ca e din cauza efortului depus sau din cauza ca nu te-ai,, curatat'' in totalitate...