| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am si o problema, de ceva vreme, mai exact de 4 ani ma confrunt cu anxietatea si posibil si depresie dar nu sunt sigur, nu am fost la psiholog. Ideea e ca uneori, nu mereu, starile nu persista foarte mult, "vin si pleaca". Am impresia ca o cam iau razna, ma simt stresat, sunt agitat, ma simt foarte obosit, n-am chef nici motivatie pentru nimic, am inceput sa urasc tot ce e in jurul meu, ma enervez repede, nu prea am chef sa ies din casa, mi-am "pierdut" si gandurile, am un mind blank, pur si simplu nu am ganduri clare si nu le pot pune cap la cap. Nu stiu nici cine sunt, nu ma regasesc, nu mai stiu ce imi place, nu ma mai atrage nimic si nici nu imi mai pasa multe, am avut si ganduri si intentii suicidale. Chiar am impresia ca innebunesc. Urmeaza sa merg la un psiholog, cand ma voi simti pregatit. Ce parere aveti? Sunt nebun? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"de 4 ani ma confrunt cu anxietatea ...nu am fost la psiholog...Ce parere aveti?"

Îhî... da' cine te-a diagnosticat?