| Laur47 a întrebat:

am un catel de doua luni si cam de o sapt. tremura si de vreo 3 zile i s-au strambat picioarele din fata si merge pe varfuri.
Astept raspuns.

5 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Sunt semne de rahitism lipsa de calciu si vit D asa ca mergi la doctor fuga.

| Hαppiηеss a răspuns:

Si de ce nu il duci la un medic veterinar daca vezi ca are o problema?
Este clar ca nu se simte bine si daca il mai lasi asa s-ar putea sa moara.
Este un suflet care nu poate sa iti spuna ce-l doare, ajuta-l!

| nico097 a răspuns:

Buna.Cand iei cu catel trebuie sa intrebi daca are vaccinuri facute.Ii trebuie neaparat calciu daca nu va ramane asa pana va muri.O sa coste ceva acele pastile speciale pentru ei.Mai bagai si in mancare coaja de ou macinata sau tocata marunt.Mergi cu el la veterinar daca poti, pana atunci incearca cum ti-am spus asa am patit si eu si dupa ce i-am dat coaja de ou si-a revenit.Bafta.

| Kirito21 a răspuns:

Si cateii au asa numitele "boli ale copilariei" care pot fi letale daca nu sunt tratate imediat; tocmai de aceea este mai mult decat indicat ca in cazul puiutilor sa mergi de urgenta la veterinar in momentul in care acesta prezinta anumite simptome de rau. Raspunsurile noastre nu te pot ajuta foarte mult din pacate.

| Naomi_Nao_1997 a răspuns:

Ai auzit dumneata de veterinar?