| BotezatuBianca003 a întrebat:

Am un motanel de 11 luni care de cateva zile face febra... Are urechile fierbinti, nasul uscat si cald, nu manca ( de ieri a inceput sa manance cate putin), a slabit destul de tare si acum doua zile tremura. M-am gandit ca ii este frica de ceva dar nu avea nici un motiv. Doarme foarte mult si am citit ca si somnul este un simptom al febrei. L-as duce la veterinar dar nu cunosc nici unul pe aici si imi e teama sa nu i se agraveze starea de sanatate. M-am gandit sa ii cumpar vitamine... Nu stiu ce sa fac! Daca aveti sfaturi le accept cu placere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Pentru ce crezi ca exista veterinari? Du-te la unul din ei impreuna cu motanelul tau. Numai bine

| Nutzuh a răspuns:

Mergi cu el la un doctor de animale si sunt sigur ca o sa rezolviwinking

| NikaB2000 a răspuns:

Pai trebuie sa te gindesti bine nu conteaza daca stii tu veterinarul sau nu acum trebuie sa te gindesti la motanelul tau daca nul duci acum la doctor poate sase agraveze foarte mult