| andreealajsbdb a întrebat:

am15ani si de aproape2saptamani ma dor sanii pana si la o atingere de pana si sunt foarte umflati..pe langa asta mi-a intarziat menstruatia o saptamana.ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai nu ai dat suficiente informatii.
Ti-ai inceput viata sexuala?
Daca da, cred ca suna a sarcina.
Daca nu ti-ai inceput viata sexuala, altfel sta situatia si te poti adresa medicului de familie...
Revin-o cu noi informatii.
O zi bunahappy

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala, poate fi intr-adevar vorba de o sarcina.
Daca nu ti-ai inceput viata sexuala este posibil sa fie vorba de o dereglare hormonala cauzata din diverse motive. In cazul acesta ar fi indicat sa consulti medicul de familie.

| Felys a răspuns:

Daca ai facut prostii poti sa te astepti la ce e mai rau, daca nu, o sa iti vina, se mai intampla sa apara dereglari hormonale

| Gerd a răspuns:

Nu ne pasa happy