| DiandraJo a întrebat:

Bună, ar trebui să mi fac griji dacă am ovare micropolichistice?
Am fost ieri la ginecolog și mi-a prescris anticoncepționale și duphaston pentru venirea menstruație.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pot produce diverse dereglari in organism.
Urmeaza tratamentul recomandat si o sa fie bine.

| Roxana19928 a răspuns:

Intrebarile astea trebuie sa i le adresezi medicului tau, doar el te poate asigura daca e grav sau nu si ce efecte va avea asupra organismului tau, nu stie nimeni de aici exact cum ar raspunde corpul tau la asa ceva