| bella_1239 a întrebat:

as avea o intrebare: la unghiile de la picioare la cel mari mi se desface unghia, fara sa le lovesc, fara sa le fac nimic, iar dedesubt este un mic spatiu gol. Ce credeti ca este? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Este o ciuperca [asa se numeste ] trebuie sa mergi la dermatolog iti va da un tratament care este de durata si cam costisitor /. dar nu trebuie sa stai asa.baiatul meu a avut asa ceva si este la etapa a 3a de medicatie. este vizibil ca se reface unghia dar greu [ cam 4 luni ] cred. sanatate.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o micoza (ciuperca) a unghiei. Trebuie sa te vada un dermatolog.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai o onicomicoza, du-te la dermatolog, aceste ciuperci sunt destul de greu de tratat.

| BOGDAN a răspuns:

Du-te la medic

| Necunoscută a răspuns:

Lipsă de calciu?:-s

| Timeea_1190 a răspuns:

Nu imi dau seama ce ar putea fii. Ai putea intreba un doctor. Dar poate fi si lipsa de Calciu sau vitamina A.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred
Tu crezi
El/ ea crede
Noi credem
Voi CREDETI
Ei/ ele cred
O sa-ti cada singura si creste alta sub.

| buburuzache a răspuns:

Cred ca mai bine decit noi toti la un loc ti-ar raspunde un medic dermatolog.Incearca!