| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa lucrez in viitor in domeniul IT dar am o mica problema la ochi. De exemplu, cand ma uit la cer, la un spatiu luminos, pe ochi mi se misca cateva puncte negre. Pur si simplu nu le mai suport si e inutil sa le ignor. Din cate am citit de pe internet ele se numesc tulburari vitreene sau "musculite zburatoare".Imi poate spune cineva un tratament pentru acestea? As opta mai mult pentru tratamentul naturist decat cel cu medicament. Si sa-mi spuneti de cate ori pe zi, cat dureaza, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar o vizita la medicul oftalmolog?

| Zaygon a răspuns:

Profa mea de fizica din generala zicea ca sunt energii negative. Si eu le vad. La vechiul pc chiar foarte tare dar era si ecranul mic.

| anonim_4396 explică (pentru Zaygon):

Eu cred ca le am din cauza pcului, pentru ca de mica stau la el si are un ecran mai mare decat al tau. Oricum energii negative sau nu trebuie eliminate cumva... daca exista tratament pentru aproape orice boala, ar trebui sa fie si pentru asta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Zaygon a răspuns (pentru VeraTPU):

Merci de recomadare! La mine e putin mai complicat pentru ca am si miopie.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Irinoasa a răspuns:

Si eu vad "musculițe " din astea. Nu cunosc nici un tratament. Le am de cand eram mica si cred ca le voi avea toata viata. happy si le vad ca si tine in special cand ma uit la cer. Tu le vezi si cand lucrezi pe calculator?

| anonim_4396 explică (pentru Irinoasa):

Da, le vad si cand lucrez la calculator si le am de ceva timp. Am auzit ca mai este si varianta cu laserul dar mi se pare cam riscanta... nu stiu ce zic

Răspuns utilizator avertizat
| Irinoasa a răspuns (pentru VeraTPU):

Mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| TeocelTare a răspuns:

Du-te la un medic de specialitate!