| Daiana90 a întrebat:

as vrea ceva metode naturale (fara pastile) de slabit.luni mergem in strand mai multi colegi si prieteni si am putina burta.nu e asa mare, parerea mea este ca pot sa scap de ea in 4 zile dar nu stiu cum.adica ce fac eu e sa mananc si apoi fac niste exercitii(care nici nu stiu daca sunt pentru asa ceva, pur si simplu am gasit pe net cate ceva si plus ca obosesc si nu pot face nici un sfert din ele). cum se face? se fac exercitiile dupa ce mananc sau inainte? si in general ce trebuie sa mananc si ce nu ca sa dau jos burtalaughing. am 14 anibig grin (precizez ca sunt foarte scunda si tin ineaparat sa slabesc ca si asa par mica si indesata). orice sugestii sunt bine venitehappy. mersi:*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu poţi scăpa de burtă în 4 zile asta e clar. Dar dacă totuşi vrei să scapi de a într-o perioadă de timp ai putea începe prin a face abdomene, nimeni nu-ţi spune să faci câte 100 odată, dar poţi începe, într-o seară faci 20, dar făcute corect, seara următoare 25 şi tot aşa creşti numărul. Cît despre alimentaţie cel mai bine e să-ţi fixezi 3 mese pe zi principale, nu spun să ţi regim sau lucruri din astea pentru că pur şi simplu puţini sunt cei care chiar reuşesc să se ţină de o dietă. Mănâncă la ore fixe, asta e cel mai important, şi să nu schimbi programul indiferent de ce intervine, cum spuneam cuiva, dacă la ora x se dărâmă blocului nu contează tu deschizi frigiderul şi mănânci. Ai putea încerca să faci înot, ajută mult dacă vrei să creşti în înălţime, sau volei la fel. Dar înotul pare a fi ceva mai plăcut, plus că ziceai că mergi la ştrand. Evită ciocolata şi cipsurile, dulciuri în exces. Succes!

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Cand eram mai mica la varsta de 12-13 ani aveam 60 de kg mancam foarte mult si seara dupa ora 8 mai ales cand ma bagam in pat sa stateam la pc luam un colt foarte mare de paine si mancam, acum am 17 ani si am 57 de kg.si acum mananc mult dar nu dupa ora 8.Parerea mea e sa nu mananci dupa ora 8. si fa putina miscare:* Bafta

| oana_8373 a răspuns:

Infasureazati burta cu folie de staniol, imbracate mai grosut si alearga 1 orawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Nu stiu ce sa faci deoarece si eu ma aflu in aceeasi stare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Eu am 21 de ani, 1m70 si cam 64 kg si am inceput acum cateva zile sa tin un regim alimetar fara a intreba pe nimeni ce sa fac.Cam ce fac eu se aseamana cu ceea ce spune Gnduri albe:dimineata mananc o grefa iar daca ma trezesc infometata mananc un ou pe plita sau ceva salata, la 12 mananc mancare normala dar nu la fel de mult ca inainte, dupa care mananc la ora 18 ceva usor, de preferat un iaurt fara paine, paine o folosesc decat la pranz sau cand este nevoi si la micul dejun dar nu mai mult de 3 feliute mici si prajita si daca mai tarziu imi vine foame mananc o portocala sau beau o cana de ceai. Sper sa dea rezultat si din cand in cand mai imi invalui abdomenul in folie alimentara cateva ore, are efect de saunawinking

| Anda_9811 a răspuns:

Daca vrei sa dai jos burta cat mai repede ar trebui sa:
- nu bei nimic acidulat sau sucuri din comert. [da, toate au o concentratie mare de zahar sau alte chimicale]
- mananci dimineata ceva consistent cum ar fi oua sau ceva de genu'. la pranz poti manca orice [in afara de fast-food pizza produse de patiserie etc astea sunt interzise in generallaughing], daca ai senzatia ca iti este foame, poti manca fructe, nu manca dupa ora 6. Daca arderile tale nu sunt intense, se va depune.
- FARA DULCIURI. de la inghetata pana la eugenii
- bea multe lichide.
- poti merge sa alergi prin parc. Nu este chiar atat de obositr si iti dezvolta muschii, si poti incerca sa faci abdomene.
- este de preferat sa faci sport inainte sa mananci, dar ai grija, nu e o idee buna sa faci 100 de abdomene si apoi sa te duci repede sa iti faci ceva de mancare si sa te asezi in fata televizorului. daca faci asta, te-ai chinuit degeaba.
Sper sa te ajutehappy