| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop a întrebat:

As vrea raspunsul unei persoane care sa sti ce zice. In fiecare joi,merg la meditatii la romana deoarece am nevoie pt bac. Si de fiecare data,inainte sa ajung acolo,mi se face greata si incep sa tremur, dar imi vine foarte tare sa vomit.Profesorul e ok si nu am probleme cu el. Un sfat cum sa scap de starile astea?? cum as putea sa le controlez? Nu pot sa renunt la meditatii, asta e clar pt ca am nevoie. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Mai întâi gândeşte-te la programul tău, poate e vina ta.O alimentaţie nepotrivită, odihna insuficientă şi alţi factori pot fii cauza acestor simptome. Dacă mănânci anapoda, nu dormi destul sau mergi la meditaţii chiar după şcoală fără să te odihneşti încearcă să schimbi ceva.

| edi1098 a răspuns:

Ma gandesc ca starea asta ti se datoreaza fin cauza emotilor(sau ce stiu eu laughing ). Unainte sa mergi mananca o ciocilata sau ceva dulce. Sau lamaie. happy. Bafta!

| Boruga_Iulian_1982 a răspuns:

Încearcă sa ii spui sa schimbe data când te diluci la el. Starea asta o am si eu când nu mănânc si dupa ce mănânc îmi trece imediat

| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop explică:

Emotii?! nu cred pentru ca nu sunt o persoana prea emotiva.