| UmiMi a întrebat:

Buna!
As vrea sa imi dau seama daca am un tip de corp ECTOMORF.

Am 175cm si cantaresc aprox 47-47.6 kg, greutate pe care mi-o mentin mancand in jur de 3000 de calorii zilnic, ca majoritatea adolscentilor (nu mai fac sport, desi am facut multe, de la 5 pana la 13 ani. Fac de 3 ori pe saptamana cate o jumate de ora de fitness/dans)
Am fost slaba intotdeauna. Nu chiar extrem, dar destul, avand in vedere si genele familiei. Am umerii mici, trunchi si bust plat, nu am multa grasime.
Cam ce alt ceva m-ar ajuta sa imi dau seama daca cele mentionate mai sus nu sunt indeajuns?

MULTUMESC MUULT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://fit4u.ro/......l-somatic/

| immortalfaith a răspuns:

Ectomorf.
Daca ai putea pune o poza cu tine si varsta

| UmiMi explică:

Nu, dar mai am si picioare lungi si incheieturi destul de subtiri