| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa-mi dati un sfat daca se poate, am o tusa de aproximativ 3saptamini,si am o respiratie greoaie,in special cind depun efort,acum deja au aparut si secretii nazale,am consultat un medic care nu mi-a zis nimic,am facut uziul la glanda tiroida,si analiza de singe,mi-a spus ca totu e in regula,si mi-a recomandat niste pastile,de la care mi s-a facut rau,ametesc,cind tusesc am dureri de cap si febra, as dori un sfat, poate cineva ma poate ajuta va rog mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
dar o raza la plamani ai facut? de ce nu consulti un pneumolog/alergolog? crec da acele pastilute iti da reactii adverse, incearca sa citesti prospectul sa vezi daca concid reactiile adverse cu ce ai tu..nu putem sa iti recomanadam ceva dupa ureche, consulta medicul de urgenta si gata, mami tau nu este acasa? de ce nu vorbesti cu ea? bea un ceai de musetel/tei/sunatoare cu lamaie
O zi buna si multa sanatatehappy

| Azµre a răspuns:

Încearcă Ketotifen + Un sirop de patlagină pentru tuse. Dar eu zic să te mai duci la un control, și anume la infecțioase nu se știe niciodată ce ai putea avea.

| FadetoBlack a răspuns:

Sfat în legătură cu ce?! DE ce ai aceste simptome sau de ce ameţeşti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Trebuie să mergi iar la doctor pentru mai multe investigaţii.
O rază la plămâni ceva, nu se poate să stai aşa!
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Alt doctor schimba si cauta unul de plamani, in general ii gasesti la spital sau la camera de garda, ( ii spui ca te sufoci cind mergi si insista si de o radiografie daca nu zice el.)

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Daca spui ca ti-a recomandat tratament medicamentos si ai efecte adverse de la el, opreste tratamentul si consulta acelasi doctor si ii spui tot. Iti va schimba tratamentul si posibil niste analize mai detaliate.

Sanatate!

| AlexanderDetox a răspuns:

Ok. Precum au spus si ceilalti, mai mergi la o consultatie la alt doctor. Totodata, iti recomand sa folosesti si un produs natural pentru detoxifiere, facut din zeolit pur, care o sa te ajute foarte mult. Iti curata caile respiratorii, plamanii, ti se regleaza respiratia si se amelioreaza tusa. Pe langa acest lucru oxigeneaza creierul ca sa nu mai ametesti, iti reduce durerile de cap si ajuta la prevenire, sa nu te mai imbolanvesti. Daca esti interesat, 0364140789!