| PeaceLoveChocolate a întrebat:

As vrea sa slabesc, asa ca m-am decis sa merg la Kangoo Jumps. Cu ce dieta l-as putea combina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Plan de meniu pentru dieta cu 1800 de calorii: http://www.i-medic.ro/diete/plan-de-meniu-pentru-diete-1800-de-calorii

| aida009 a răspuns:

Daca faci kangoo jumps nu-ti trebuie o dieta foarte sofisticata, mai ales la efortul depus.Trebuie doar sa respecti niste reguli simple. Elimina din alimentatia ta sucurile acidulate, dulciurile (cu exceptia ciocolatii negre si batonelor din cereale), chipsurile, prajelile incearca sa le eviti, dar nu fii foarte stricta cu tine poti manca ocazional ceva prajit, numai sa nu te indopi, respecta cele 3 mese ale zilei pentru ca nu se vor pune grasimiile atat de mult si ultima masa sa fie la 19:30.Succes.Funda?