| compactlove a întrebat:

as vrea sa stiu daca xanax se elibereaza fara prescriptie medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se elibereaza numai cu reteta de la medicul specialist.

| IMC90 a răspuns:

Medicamentele cu actiune asupra sistemului nervos nu se elibereaza fara prescriptie medicala.
Nici Xanax, nici Distonocalm, nici Diazepam si nici alte medicamente calmante/stimulente.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! in mod normal este interzis a se elibera acest medicament fara acordul medicului si fara reteta, dar in ziua de azi, pentru a-si vinde medicamentele, unele farmacii mai dau si fara.antidepresive si somnifere nu se elibereaza fara reteta si avizul medicului!

| AstralConfessor a răspuns:

Draga, nu se elibereaza fara reteta, dar nu te sfatuiesc, ca ai sa fii ca si cum ai avea capul in punga, eu iti recomand un remediu natural pe care il gasesti aici http://mercador.ro/......68vJ.html/

| Tania a răspuns:

Doar cu reteta, si din cate stiu nu se da asa cu una cu doua.
Eu zic sa nu iei xanax ca o sa stai tot timpul adormit din cate am auzit eu de la cei care au luat.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Se elibereaza doar pe baza de reteta.

| PRamona a răspuns:

Da...se elibereaza si fara prescriptie medicalawinking din cate stiu big grin

| turchis2 a răspuns:

Am eu la mine in zona o farmacie care da orice fara reteta xanax diazepam nitrazepam morfina rivotril alprazolam dar trebuie sa dai ceva acolo si la farmacista.

| Mihai_Misha_1986 a răspuns (pentru turchis2):

Buna ziua, am avut in accident la locul de munca in uk unde sunt inginer electrician, am ramas fara picioru stang din 2015 si sufar cumplit stai de anxietate etc.imi poti da detalii despre acesta farmacie sunt disperat. Am.fost la. obreja ieri si direza mult pana am.sa.primesc o reteta, eu pe 4 trebuie sa ma intorc in uk la munca, daca imi ppti da adresa farmaciei ti-as fi recunoscator. Multumesc