| Andrulica a întrebat:

Buna!:* As vrea sa va intreb si eu despre niste pastile pentru slabit care se pot elibera fara reteta?happy Funda :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eu am slabit cu pastile acum cativa ani si nu am mai ajuns niciodata la greutatea aia, indiferent cat de mult am mancat, se numesc "Nopalin" si "Citrimax", de la Calivita, am un amic care le distribuie.Acum cativa ani erau 80 Ron ambele, acum nu mai stiu.

3 răspunsuri:
| Bessame a răspuns:

Patilele de slabit nu ti le recoman deloc slabesti si dupa pui dublu! Ori nu slabesti deloc,,ori te imbolnavesti! Eu am slabit,renuntand la painea alba,dulciuri! Mancam multe supe fara paine,salate si de beuf cu putina maioneza,,daca aveam pofta de ceva dulce mestecam o guma cu aroma de fructe,ori mancam un mar o portocala,beau multa apa si inainte de fiecare masa bei un pahar cu apa apoi mananci si dupa termini la fel! Ideea e multe supe de legume amestecate sunt la punga,,ori de cartofi,de orez,de salata,de varza,dar fara paine! Si painea neagra o poti combina cu un pateu vegetal, un ou fiert si o rosie, crenvusti de pui fierti 2.cm asa...tongue orez cu legume! Oricum daca, crezi ca esti decisa sa dai pe, pastile de slabit...se pot comanda de pe internet bazate pe plante naturale daca, cauti gasesti dar oricum eu nu ti le recomand!

| Mary_3424 a răspuns:

Nu are rost sa iei pastile pentru ca nu te ajuta cu nimic crede-ma am fost in locul tau. Incear ceva de genul sa reduci din dulciuri, din paine, sau chiar eu am slabit in 2 luni 10 kg. am facut in fiecare seara cate 200 de abdomene daca nu poti pentru inceput este bine 70, 100 de abtomene daca nuh alelgare prin parc pana la magazin si inapoi... O sa te ajute foarte bine si nu are rost sa iti cumperi pastile ca sunt ca niste droguri de fapt chiar sunt droguri. Cel mai bine ar fi si m nu mananci ata sa reduci din mancare. Funda?