| dariaelena359 a întrebat:

Buna! Aseară am avut un vis foarte ciudat am visat ca am fost omorâtă dar in același timp am simțit un deja vu. Eu sunt genul de persoana care atunci când visează nu este complet
in vis ci îmi pot sa seama ca visez dar nu pot controla visul. Nu înțeleg de ce dar după ce m-am trezit toată ziua m-am simțit cumva pierdută și nu ma regăseam. Ce parere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Video clipuri create de creierul tău.

| Zuzu1991 a răspuns:

Apuca-te de vise lucide, esti genul de persoana perfecta pentru asa cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal. Tu de fapt nu controlezi visul dar creierul interpreteaza in felul asta

| badpanda a răspuns:

Invata cum sa detii controlul in vis.
Deja este un pas mare faptul ca-ti dai seama ca esti in vis in timp ce visezi.

| dge18 a răspuns:

Eu am mai pățit așa ceva, și am ajuns la concluzia că efectiv subconștientul tău are impresia că corpul doarme (adică încă visează) dar tu numai dormi și ești trează. Când mai pățești de astea trezește-te, du-te la baie fără frică, la un moment dat subconștientul nu o să-ți mai de-a date eronate și nu vei mai pății asta.

| SuntCineVreauEuSaFiu a răspuns:

Somnul e un lucru interesant(daca il poti numi lucru). Somnul este compus din cicluri de cate 90 min.
Un ciclu incepe asa-somn usor si fara vise-somn adanc cu vise-somn usor si fara vise. Tu ai stiut ca visezi, deoarece ai o gandire perfecta, pentru ca desi ai visat ca ai fost omorata, stiai ca nu esti. Visul te-a facut sa te simti pierduta, pentru ca era destul de real si te-a tuburat, ceea ce doar un creier perfect ar putea sa faca asta.Iti recomand sa fii mai optimista, se vor vedea rezultatele foarte repede. Oricum, se spune ca daca ai visat ca mori, vei trai oviata lunga si fericita. Numai bine! Sper ca te-am ajutat!