| zooooza a întrebat:

Aseara am cazut peste o chestie de fier cu piciorul drept. M-am spalat si mi-am pus o sticla cu apa foarte rece dar cu toate astea s-a invinetit locul in care m-am lovit.Este o vanataie cam mare dar nu este inchisa la culoare.
Nu este umflata dar ma doare.
Cam cat dureaza pana se vindeca vanataia? Pot sa grabesc vindecarea ei? Daca da, cum?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Poti aplica local Hepathrombin, unguent/gel. Multa sanatate!
http://www.i-medic.ro/medicamente/hepathrombin-gel

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Apa de plumb de la farmacie.

| erika13 a răspuns:

Daca se umfla si doare sa luati crema de arnica de la naturiste, vanataia trece mai greu

| InnaiiSa a răspuns:

Nu poti grabi vindecarea trebuie sa astepti sa se vindece singura vanataia poate dura cam in jur de o saptamana depinde de pielea ta daca este sensibila poate dura mai mult