| HappyGirl4 a întrebat:

Astazi mi-am scos o unghie incarnata si nu ma doare foarte tare,doar ca nu pot sa merg, merg intr-un calcai.Intrebarea mea este:La scoală se face o excursie la munte si as vrea sa merg,doar ca sunt un pic confuza,diriginta mea mi-a spus ca se va merge destul de mult,eu am voie sa merg atat, avand in vedere ca m-am operat? Excursia este in perioada 10-13 iunie.Multumesc pentru raspunsuri, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MarioTm a răspuns:

Probabil ca medicul care ti=a scos unghia ti=a spus ca nu trebuie sa faci efort, sfatul meu este sa nu mergi, sanatatea este pe primul loc, o sa mai ai ocazia sa mergi in excursie.Sanatate!