| Patrecea a întrebat:

Buna. Aveam la unghiile mari de la picioare un gol.
In colt sus, asa ca am taiat unghia unde era golul si am jumatate de unghie acum.
O sa creasca inapoi, nu? Si daca o sa creasca o sa fie golul ala la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Despre ce "gol" vorbesti? Era dezlipita unghia?
Va creste normal. Dar se va reface foarte greu. Va dura 7-8 luni. Nu te speria.
Atentie mare la igiena si la incaltaminte. Unghia nu s-a dezlipit degeaba. Ori ai o ciuperca si trebuie eliminata (cu unguent special de la medic), ori ai purtat incaltaminte mai mica care a "batut" in unghii pana s-au dezlipit.

| Motisor a răspuns:

O sa ramana asa toată viața.