| Rpgdei a întrebat:

Buna buna
A trebuit eu sa mananc înghețată și sa beau suc înghețat in aceeași și, acum ma doare gâtul de simt ca mor, nu mai pot înghiți deloc, adică amigdalite, pățesc asta de 2 3 ori pe an, adică Acel stadiu in care efectiv Nu pot înghiți și e o durere extrema
Întrebarea e ce sa iau? Exclus doctor
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Strepsils

| sierra1 a răspuns:

Eu cred că trebuie să iei o pauza de la înghețată și suc înghețat in aceeași timp. Îți faci un bine de 2-3 ori pe an.

| LPCTSTR a răspuns:

Ia o pastila Strepsils si iti trece.

| Lioana a răspuns:

Iti recomand un produs naturist care pe mine m-a ajutat foarte mult atunci cand am avut aceeasi problema. E scump dar merita. De atunci nu am mai avut probleme cu gatul. Il gasesti aici:
http://www.tianshi-tiens.ro/produse/cordyceps_-498.html
Nu cumpara din cele facute de alte marci ca nu au acelasi efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclus doctor? Din cauza asta nu ne viziteaza extraterestrii.
On-topic: mesteca usturoi si ceapa iti vor anestezia si gatul si esofagul dar te va lua stomacul.

| petitconseil a răspuns:

Mananca miere de albine, bea ceaiuri, si gandeste-te la sananatea ta, nu mai face chestii din astea care sa te puna in situatii grele.Sanatate!

| Aweko a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema dar medicul de familie mi-a recomandt Tusin in cateva zile mi-am revenit.