| Davreausafiuanorexica a întrebat:

Cam cat pot slabi intr-o saptamana consumand 500kcal pe zi si facand 30min exercitii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Să nu faci aşa ceva! Mai bine mănânci 1000 de calorii(+sport) şi îţi spun că vei slăbi 1-1, 5kg, iar în prima săptămână probabil 2.
Dacă mănânci atât de mult ai să pui dublu la loc când te laşi de dietă.
Dacă nu ai de gând să mai renunţi...cred că vreo 3 kilograme.

| bogdanfree14 a răspuns:

Nu stiu cat poti slabi dar cu siguranta te vei imbolnavi ...omule! 500 de kcal? pe zi se consuma intre 1800si 2300 kcal ...nu te uita numai la cate kcal sunt ci si cate grasimi, proteine etc. mai are ca degeaba ziua mananci o portie de chipsuri care are 500kcal daca are o gramada de chestii cancerigene si grasimi si altele mai bine alearga 30 de min in plus si manank macar 1500kcal