| Annnonimm a întrebat:

cand m-am asezat pe canapea am simit de parca m-ar fi intepat ceva in picior iar cand m-am uitat am vazut decat un mic punct rosu iar pe canapea nu am gasit nimic ce ar fi putut cauza asta de altfel aveam blugi pe mine, e posibil sa fie vorba de un ac sau ceva altfel nu imi explic acel mic puncf rosu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Era un spiridus nija cu sabia lui! big grin

| sucdemere11 a răspuns:

Daca te manca inseamna ca a fost un purice, daca se umfla inseamna ca a fost paianjen. Da si tu cu putin spirt si iti trece.

| Annnonimm explică (pentru sucdemere11):

Nu ma mananca si nu se umfla, nu sunt sigura arata de parca ar fi fost un cos cu un mic punct de sange dar acum e pielea normala.M-am uitat bine pe canapea si nu e nimic iesit din ea ca s-ar fi vazut, nici ac sau ceva nu am gasit.
Ar trebui sa fac tetanos?

| AidaWhite a răspuns:

Da, posibil sa fi fost un ac mic sau vreun spin, ceva. Daca punctul nu dispare in cateva zile, iti recomand sa consulti un medic, sa nu fi fost o insecta ce purta vreun virus. Chiar daca nu ai vazut nimic, nu te poti baza pe asta.

| Annnonimm explică (pentru AidaWhite):

Acel punct rosu sa fie de la ac sau insecta? sau poate doar un cos deoarece la incepatut se simtea ca un cos acum a disparut si zona e doar rozaliu asa nu rosu
Trebuie sa fac tetanos?

| AidaWhite a răspuns (pentru Annnonimm):

Daca s-a schimbat culoarea, e semn bun, posibil ca iti trece, orice ar fi fost.

| Annnonimm explică (pentru AidaWhite):

Aproape ca nu se mai vede se simte acel punct rosu doar ca o coaja si cred ca a fost un cos, ac nu cred ca avea de unde sa fi fost