| Stefania96dfg a întrebat:

Cand te doare capul foarte tare si nu ai nici o pastila si nici nu poti sa dormi, ce faci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Depinde! Daca te dor tamplele ar fi necsara o frectie desigur cu spirt, apoi leagate cu un batic si iti va trece curand! Daca te doare fruntea sau orice altceva in afara de tample, iti poti pune o batista cu spirt... Daca nu merge incearca sa nu tem mai gandesti la durere si fa orice altceva care desigur nu impune efort fizic! Sper sa mearga! pup :*

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dannys a răspuns:

Aseara si pe mine m-a durut rau si nu aveam nici un medicament in casa, si mi-am pus spirt si m-am dar cu niste alifie chinezeasca pe frunte si am iesit si la aer 5 minute.

| zozo74 a răspuns:

Va cumparati medicament (cereti recomandarea farmacistei) sau va deplasati la medicul de familie si va va recomanda ori tratament sau investigatie. Fundita?

| MrSpooky a răspuns:

Eu imi pun un prosop umed pe frunte si ma asez in pat

| Raluca7761 a răspuns:

-Suni o colega si o rogi sa iti aduca o pastila
-Te duci la farmacie si cumperi o pastila
-Rogi vecina sa iti imprumute o pastila
-Iti pui o batista cu otet (amestecat cu apa) pe frunte

| IoanaGabe a răspuns:

Iti pui ceva, o batista uda cu apa [ rece ] la cap!

| Daniellllll1 a răspuns:

Compresa cu apa rece
Recomand pentru toata lumea cand m-a durut pe mine capul am ascultat mozart si sincer cat timp am ascultat mozart 0 durere e cap

| Userrr a răspuns:

Iei un vibrator si ti-l bagi in fundlaughing

| mihayy98 a răspuns:

De te doare capul tare
ia reteta urmatoare
20g sarutare:*, 200g imbratisare
de durerea se agraveaza
si reteta se tripleaza:X