| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Câteodată când stau fără sa fac nimic sau ma stresez cu ceva, simt ca rămân fără aer...respir profund și repede, îmi bate inima mai repede și tremur foarte puțin. Din ce cauza se întâmpla asta? Înainte nu aveam faze de astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"rămân fără aer...respir profund și repede, îmi bate inima mai repede și tremur"

nu sună bine de loc, urgent la medic!

| Mirel4412 a răspuns:

Poate fi o forma de anxietate sau alta boala psihica, ori cine stie... De ce nu vreti sa mergeti la medic, in loc sa intrebati niste oameni care sunt departe de a fi doctori sa va dea diagnostic?