| Username393 a întrebat:

Cateodata, noaptea in special, cand dorm pe partea stanga, simt ca nu pot inhala destul aer, uneori cand incerc sa adorm ma trezesc brusc si simt ca am nevoie de aer. Am fost acum cateva luni la doctor si a spus ca e din cauza stresului, dar eu nu ma simt stresata si nu as avea de ce sa fiu. Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate din cauza ca dormi cu greutatea corpului lasata pe inima.
Incearca sa dormi pe partea dreapta sau pe spate.

| Camillemiacarolina a răspuns:

Dupa parerea mea, medicul are dreptate.Intr-un timp si eu credeam ca am ceva probleme cu plaminii si cu inima, tot nu imi ajungea aer si am mers la spital, am trecut diferite aparatae si mi-au spus ca totul e in regula si totul s-a intamplat din cauza stresului. Daca nu esti increzut mai mergi inca odata la medic, poti merge la un alt medic sa vezi ce el iti va spune.Cel mai importnt sa nu faci panica-sunt increzuta ca nu e nimic grav.Succes tie )

| Flowey101 a răspuns:

Nu sunt foarte experimentata in domeniul asta dar stiu ca e mai bine sa dormi pe partea dreapta sau pe spate deoarece pe partea stanga se afla inima si poti pune presiune pe ea. Poate de aceea ramai fara aer cand dormi...