| Carinaaaaaaaaa a întrebat:

Buna! Ce poate insemna o stare de furnicaturi si intepaturi in cap? Sa fie vorba despre o răceală? Ma doare capul din cand in cand, dar nu foarte tare însă ma sperie intepaturile care dacă ma masez în cap îmi trec iar după îmi apar din nou. Stari de voma nu am, însă mai ametesc din cand in cand. Mentionez ca sunt si destul de slabă, am 20 de ani si 45 kg, mănânc pe fugă de obicei. Ma sperie tare aceste senzatii de intepaturi, ma mai doare capul ca si cum as fi lovita dar de lovit nu m-am lovit, adică dacă apăs pe zona aceea simt de parca as fi căzut în cap. Eu mai am si niste stări de panica, ma panichez din orice si parca atunci ma iau foarte tare intepaturile... daca ma calmez, daca îmi fac de lucru sau stau cu ai mei de vorbă si uit de starea de anxietate, nu ma mai doare nici capul...v-ati confruntat? E grav? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Am patit si eu de la anxietate.Normal nu pot sa spun ca e, dar nu te afecteaza in vreun fel, decat emotional.
Ajuta sa iei magneziu, B3 si zinc primavara si toamna si sa incerci sa mananci mai multe proteine

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Un început de spondiloză cervicală. Un consult medical neurologic poate da răspunsul corect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi tensiunea cit o ai s-ar putea acele intepaturi sa fie de la tensiunea crescută