| DeeDee_4511 a întrebat:

Ce stiti de biscuitii BelVita? Ajuta la mentinerea siluetei sau la slabit?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sunt foarte dulci, categoric nu ajuta la slabit, ci dimpotriva! Uita-te pe ambalaj cate calorii au.

| claus a răspuns:

Nu. e o strategie de marketing doar. contin zahar si multe altele care ajuta la colacei.
deci vrei sa slabesti? exercitiu, fitness, mancat mai putin dupa 7 seara, program mai ordonat, cola si alte acidulate mai putin, grasimi, dulciuri la fel elimina-le din alimentatie. stiu ca e greu, dar altfel nu se poate. imposibil sa stai in pat si sa mananci biscuiti si sa slabesti. sau alte pastile magice. sa fim seriosi.

| A_7901 a răspuns:

Ceea ce stiu, este ca doar reclama e de ei.Au un gust bun datorita zaharului si a monuglutamatului de sodiu, dar daca vrei sa iti menti silueta, fa miscare.Iti ajuti si ariculatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, eu cred ca ajuta la mentinerea siluetei. Parerea mea este ca aduc energie stimuland actiunile pe care le facem. Nu trebuie sa te iei dupa mine, asta e parerea meabig grin