| Loren3 a întrebat:

Ce tip de rama de ochelari recomandați? Plastic, metal etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Eu am de plastic și e ok. De metal nu știu cum e ca nu am încercat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am unii de plastic de 4 ani, sunt primii care mă țin atât de mult.

| ssilver a răspuns:

Sunt la prima mea pereche de ochelari, acestia fiind de metal. Eu am ales acest tip de rama pentru ca este mult mai finuta si eleganta. De asemenea, am observat ca sunt mult mai rezistenti decat cei cu rama de plastic. Probabil, un avantaj al ramelor de plastic este ca sunt mai usoare, dar rama mea nu mi-a creat niciodata probeleme in aceasta privinta. Deci, din acest aspect, diferenta nu este mare.