| valerikaa a întrebat:

cu ce se ia petele de vopsea de pe piele? ieri am vopsit si mam murdarit, am facut baie dar nu sau luat... cu ce pot sa le iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| differntlife a răspuns:

Eu am dat cu spirt si s-a luat dar mai greu. si daca te patezi pe mana de vopsea poti sa te speli cu diluant sau clor.

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Incearca cu Diluant. Sau poate acetona foarte buna.

| Anooniiim a răspuns:

Dupa ce ma vopseste sora mea imi mai raman pete pe fata, mi le curat ori cu lamaie ( atunci pe loc ) sau daca nu cu scrum de tigara!
Vazand ca ai vopsit ieri nu stiu daca se duce, dar pentru urmatoarea data date cu una din 2.
O zi frumoasa.