Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2754190intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
13 Sep
SATI 251.539AFISARI
117.366VIZITE
103.632V. UNICI
31 Ianuarie 2010
dyana99 intreaba:

Buna! Cum as putea sa-mi desfund nasul?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    2 Februarie 2010 15:07
    BybyBlondina a răspuns:

Bixtonim sau Olynth spray nazal.

• 25 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 31 Ianuarie 2010 14:48
    Stefan a răspuns:
    Cel mai indicat ar fi sa mergi la medicul de familie pentru a vedea din ce cauza sa infundat nasul. Sunt foarte multe cauze si nu poti lua un tratament fara un consult medical.
  • 31 Ianuarie 2010 15:26
    AlanTigerofAtlantic a răspuns:
    Cel mai eficient medicament pentr nas infundat este Olynth(nu stiu daca am scris bine) si Vibrocil.Sunt putin mai scumpe dar eficiente.Iesi mai des la aer, pe afara, pe balcon ca se ti se mai desfunde, mai consuma nistre bomboane din acelea mentolate Golia...etc.Sanatate
  • 31 Ianuarie 2010 14:06
    madalinutza a răspuns:
    Exista la farmacie ceva picaturi pentru desfundat nasul
    nu stiu numelethinking
    dar poti sa spui ca picaturi pentru nas si intelege vanzatoareawinking
    sau ceva tablete de raceala
    Sau... poate o sa razi da eu m-am spalat in nas si asa mi s-a desfundatlaughing)
    big hug
  • 31 Ianuarie 2010 14:22
    ionut1980 a răspuns:
    Sunt niste picaturi Bixtonim, dar e posibil sa ai nevoie de reteta.
  • 31 Ianuarie 2010 14:09
    User a răspuns:
    Cu un desfundator.
  • 31 Ianuarie 2010 14:11
    AdaIoana18 a răspuns:
    Incearca sprayul Avamis este foarte bun si eu acum tot din acela folosesc ca sa imi desfunde nasul si beau coldrex daca ai varsta de 13 ani trebuie sa iei Coldrex junior este foarte eficient chiar desfunda nasul.Succes!
  • 31 Ianuarie 2010 18:26
    Andreeagen a răspuns:
    Iesi la aer rece respira o data si esti ca si noua si maine dai fuguta la farmacie iei un dala de desfundat nasu sau niste bomboane mentolate si gata.
  • 31 Ianuarie 2010 14:38
    mermadia a răspuns:
    Ceva mentolat de respirat sau de ce nu, chiar gumele foarte foarte mentolate, mestecate! ajuta pe bune!
  • 31 Ianuarie 2010 14:28
    madycoco a răspuns:
    Cu Olynth. Are la farmacie.
  • 1 Februarie 2010 23:38
    franck2222 a răspuns:
    Cu o aroma de menta dar puternica.
  • 1 Februarie 2010 09:09
    dyana99 explică:
    Va multumesc mult pentru ce ati facut.Sa stiti ca nu am dat la nici unul stupid sau nefolositor.Doar folositor, amuzant si inteligent. E greu sa aleg castigatorul.
  • 2 Februarie 2010 12:20
    crysty45 a răspuns:
    Tragi pe nas cateva picaturi de lamaie, aceasta metoda functioneaza deoarece am incercat-o si eu
  • 31 Ianuarie 2010 14:43
    LinNaA a răspuns:
    Spraiul Avamys este foarte bun, dar tot odata poti sa-ti desfunzi nasul cu aloe...rupi o petala si din ea scurgi tot sucul apoi iti picuri in nas si nu o sa mai ai probleme cu nasul
  • 31 Ianuarie 2010 14:46
    madboy8 a răspuns:
    Picaturi de nas, orice firmawinking Bafta
  • 31 Ianuarie 2010 15:29
    Smackdown a răspuns:
    Cu desfundatorul de WC. :-)
  • 31 Ianuarie 2010 14:09
    →s ♥ ą← a răspuns:
    Sa sufli in servetelbig grinlaughing. si mai era un medicament. dar nu mai stiu numele vezi la farmaciebig grin!
  • 31 Ianuarie 2010 14:23
    AndreeaDeea56 a răspuns:
    Cu picaturi.
  • 5 Noiembrie 2011 12:54
    Ang3l_9673 a răspuns:
    POI: incearca cu spray nazal.costisitor || cu picaturi de lamaie sau malai prajut. daunator mediului || dar asta q chibritu a fost chiar penala =]] oricum sfatul meu e sa bei o cana de lapte si sa pui pe cineva sa te faca sa razi in acelasi timp... vei da totul afara k o pompa hidraulica || sau daca nu incearca q un desfundator de tevi (vezi TOM si JERRY) xD bft
  • 24 Septembrie 2011 09:45
    Cu guma mentolata halls, airwaves etc. Garantat.
  • 19 Ianuarie 2012 20:50
    DeuSsa4You a răspuns:
    Apa cu sare si imediat ti se desfunda
  • 31 Ianuarie 2010 14:08
    Raspuns anonim:
    Olynth ha este foarte bunwinking. Sau daca nu vrei cu spray nazal, incearca sa bei cat mai mul ceai fierbintewinking. Succes.
  • 3 August 2010 12:04
    Raspuns anonim:
    Pai bunicul meu imi spune mereu, ca daca vrei sa iti desfunzi nasul, cica pune o tablita pe aragazul aprins si pune niste malai pe ea, iar pe urma trebuie sa inhalezi acel fum.
  • 7 Septembrie 2010 13:38
    Raspuns anonim:
    Am cheltuit eu foarte mult pe olynth si nu il desfunda mai mult de 2 ore... angry cred ca am folosit 3 spayuri in 4 zile.
    Si sunt scumpe si nu cred ca o sa mai iau... dar despre Bixtonim(am mai folosit si cred ca e bun). Baftawinking
  • 30 Septembrie 2010 20:30
    Raspuns anonim:
    Este si o metoda mai faina daca te tine de inima laughing pur si simplu aprinzi un chibrit dar trebuie sa fii rapid/a si sa tragi fumul de la chibrit si pourma sa il schoti pe naswinking merge dar vezi sa nu te arzi tongue
  • 16 Februarie 2011 16:09
    Raspuns anonim:
    Eu am folosit nasoferm. E ieftin si foarte bun, desfunda instantaneu dar numai pentru 2-3 ore!