| carina89 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosurile si mai ales de punctele negre? O reteta pe care pot sa o prepar sau nu stiu. Pentru ca am incercat cremele si nu au mers! va rog frumos :* dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anaservic a răspuns:

Amesteci intr-un bol o mana de malai, pui lapte, putina lamaie, o lingurita de miere si un galbenus de ou. te freci cu rezultatul pe fata, dupa te clatesti si asa scapi de punctele negre.

| dark22 a răspuns:

Hmm. foarte greu dar daca ai plantele care trebuie va fi bine intai fa asa : cauta niste rosto pasca,ardei iute, ardei gras, frunza de varza. dupa acea punele la foc pana ies aburi iar dupa intr-un castronel in care nu-ti este de folos le pises la lasi o ora la geam sa se raceasca, dupa aceea punetile pe fata sa nu le ti mai mult de o ora baftawinking

| dany_7474 a răspuns:

Cu usturoi