| infires a întrebat:

Cum poti face sa iti creasca parul si unghiile mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XtmCamiii a răspuns:

Foloseşte ulei de ricin atât pentru păr, cât şi pentru unghii. Ca să nu se exfolieze unghiile trebuie să ai o bună alimentaţie în calciu, este recomandat să-ţi dai unghiile cu ojă incoloră, pentru că întăreşte unghiile. Ca să-ţi crească părul mai repede, trebuie să te duci periodic la salon să-ţi taie vârfurile. Trebuie să faci mişcare şi să tratezi părul cu blândeţe. Vitaminele A (făina de grâu, măl-ai, ardei gras, ceapă verde, morcov, spanac, roşii, caise, prune uscate, gălbenuş de ou, lapte şi produse lactate). Vitamina B (carne, peşte, fasole uscată, pâine şi cereale, unt de arahide). Vitamina C (majoritatea legumelor şi fructelor – lămâi, portocale, kiwi etc). Vitamina E (uleiurile vegetale de floarea soarelui, porumb, soia şi măsline, nuci, seminţe de floarea soarelui, cereale integrale, carne de peşte, ulei de arahide şi legume frunzoase, verzi). Toate acestea sunt esenţiale în ceea ce priveşte creşterea părului. Eventual, vei consuma câte puţin din toate în fiecare zi şi plus la aceasta trebuie să ai şi o alimentaţie bună.
Sursa : http://www.cosmocity.ro/......epede.html

6 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

Pentru a-ti creste parul stiam de ulei de ricin,dar nu l-am incercat niciodata, pentru unghii apa e cea mai buna metoda, daca unghiile tale sunt rezistente (am incercat si la mine functioneaza) pune intr-un bol apa calduta zeama de lamaie si stai cu unghiile inmuiate cel putin 10 min, sau incearca sa speli vasewinking sa ai o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa manaci ceva cu mult calciu si sa iei o pastila care se dizolva in apa si s-o bei.Crede-ma unghiile iti cresc mai repede dar si parul.P.S Nu uita parul nu creste repede. Daca vrei sa-l ai mai des sau sa cresca cum vrei fa-ti un tratament cu un sampon special il poti gasi pe net. SPER CA TE-AM AJUTAT SI O ZI BUNA SA AI!:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu ulei de ricin.

| Nordic a răspuns:

Cica uleiul de ricin e bun pentru asa ceva.

| Swetyx a răspuns:

Calciul e bun pentru asta caci si eu am avut probleme...dar dupa ce am luat calciu o perioada a fost mai bine