Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2764047intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Sep
SATI 269.792AFISARI
142.591VIZITE
129.427V. UNICI
2 Iunie 2011
fetita97 intreaba:

Buna, cum slabesc 2 kg intr-o saptamana?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 2 Iunie 2011 14:18
    Vögeln a răspuns:
    Iti spun eu cum sa slabesti!(si eu am slabit si inca incerc sa slabesc. am slabit 2 kg in 2 saptamani jumatebatting eyelashes )
    -nu mananci dupa ora 7(sau cu 4 ore inainte de culcare)
    -nu mananci fructe dupa ce mananci(nu conteaza fucul idee'i ca atunci se pune mancarea.)
    -nu trebuie sa faci abdomene(eu le zic abdominalebig grin) pentru ca astea's pentru forta. mai bine alergi(ideea'i sa transpiri)
    -seara nu mananci aproape deloc
    -dimineata mananci bine(ca sa nu'ti fie foame in timpul zilei)
    -nu manaci dulciuri pea multe(o prajitura. cel mult 3 patratzele de ciocolata pe zi... ex:magura)
    -mananci doar 1 felie si jumatate de paune la masa(mai putin seara. atunci cam 1 felie e de'ajuns)
    -si cam atattongue
    (aaa si am ajzit sa o femeie si'a pus sub pantaloni o folie de celofan. ca sa transpireworried...da' mai bine nu incercalaughingrolling on the floor)...straight face)
    Sper ca ti'am fost de ajutor si succes la slabittongue:*
  • 2 Iunie 2011 14:20
    Kiaseng a răspuns:
    Dieta se intinde pe o perioada de zece zile si promite sa va ajute sa pierdeti pana la 5 kilograme.Ideea din spatele regimului este simpla: eliminati din alimentatie zaharul si amidonul, fortand organismul sa isi extraga energia din depozitele de grasime acumulate.

Este usor de urmat, bazandu-se pe alimente simplu de procurat si in plus puteti manca pe saturate fara sa va infometati; iata cum trebuie sa arate meniul dumneavoastra urmatoarele 10 zile daca va hotarati sa tineti aceasta cura:

Micul dejun:

- doua felii de sunca presata sau parizer slab, de pui,
    - o jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit,
    - doua oua fierte sau prajite in putin ulei de masline.

Pranzul:

- carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate,
    - salata fara sos sau dressing,
    - o jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.

Cina:

- carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate,
    - legume de esemenea pe saturate cu exceptia: cartofilor, porumbului, mazarei, fasolei uscate, soiei,
    - o jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit, iar inainte de culcare un pahar cu iaurt.

Monotonia dietei poate fi usor evitata prin diferitele metode de prepare a hranei si multitudinea de condimente pe care le aveti la dispozitie. Incercati totusi sa respectati programul meselor, sa nu consumati alimente procesate inloicuindu-le pe cat posibil cu cele pregatite acasa. La micul dejun puteti folosi unt insa cu moderatie.

Sucul de grapefriut sau grapefruitul nu poate fi inlocuit deoarece acesta declanseaza arderea grasimilor, de asemenea practicarea sportului la nivel usor va poate da o mana de ajutor in pierderea kilogramelor. De asemenea nu uitati de mentinerea un hidratari corecte

Zaharul si grasimile sunt foarte daunatoare siluetei tale.

Tocmai de aceea, trebuie sa incerci pe cat posibil sa renunti la ele.

Un alt sfat din partea nutritionistilor ar fi acela sa mancati cat...
  • 2 Iunie 2011 14:18
    Madonnamyloveforever a răspuns:
    Ff simplu. mananmca dimineata ceva fara grasimi si bea ceai neindulcit. apoi sa nu mai mananci dupa 4 si sa faci sport cel putin 1 ora in continuu si vei slabi 2 kg in 4 zile
    asa am facut si eu si a dat rezultate imediat! dar sa nu uita ca pana in ora 4 trebuie sa mananci ff des si putin.
    Bafta!
    fundita? ca nu am niciuna
    sunt noua