| KaterinaPetrova a întrebat:

:d cum as putea sa depistez daca am probleme cu fierea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! O ecografie abdominala te poate ajuta. Poti citi mai multe aici: http://www.i-medic.ro/analize/ecografia

| costis a răspuns:

Iti cam spune ea dinainte. Cu ecografie. Pt infectii se da amoxicilina de 500 la 8 ore (ospamox). Mie mi-a dat si bilichol, dar am esofagul si stomacul iritat iar asta are uleiuri eterice si irita si mai mult.
In alte perioade am luat Liv52, cred ca e bun si pentru ficat, pancreas. Insa utilizat ani, poate afecta colonul (indirect, prin flora).

| basexcu a răspuns:

Iti treci un magnet prin zona ca doar de aia ii zice si fiere si daca simti durere atunci ai probleme si ar trebui sa consulti un doctor.

| anUcy a răspuns:

Facandu-ti un ecograf.Asa a facut si tata si a aflat ca are asa zisele''pietre'' la fiere, din cauza carora s-a ajuns la operatie.Sanatate! Sper sa nu fie cazul si la tine!happy

| Kataloasa a răspuns:

Printr'o vizita la medichappy

| Symona_8970 a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa te duci la consult.eu am probleme cu fierea [ este putin intoarsa ]. du'te este cel mai bine asa cum tsi'am sp adineauri, pentru ca vei avea crampe la stomak cum am eu si nu vei sti dc... sper ca te'am ajutat. funda?big grin