| Vali133 a întrebat:

Buna,daca am o branula in zona cotului pot sa-mi misc mana normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdăneI a răspuns:

Salut,
Poti misca mana linistit, insa daca e cuplata o solutie perfuzabila la ea, trebuie sa stai astfel incat sa curga deoarece in anumite pozitii (de ex: daca ti mana indoita, depinde si de locul in care e plasata branula)acul branulei se indoaie (fiind din plastic) si nu mai poate curge solutia.
Insanatosire grabnica!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu atentie pentru ca acul (prelungirea a ceea ce vezi tu) este din plastic si se indoie si se poate bloca. Atunci trebuie sa-ti caute alta vena, alta distractie.