| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Buna.Daca iei medicamente de alergie pe termen lung iti afecteaza sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

S ar putea sa nu si mai faca efectul, insa daca un medic iti recomanda sa iei pe termen îndelungat trebuie ascultat sfatul acestuia.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti afecteaza sanatatea, luate pe timp indelungat.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Medicamentele de alergie sunt diverse, de la antihistaminice la corticosteroizi sau decongestionante. Orice medicament are efecte secundare pe termen lung. Cred ca este important sa identifici la ce esti alergic si sa eviti situatiile respective. Take care!