| sakuraTheOriginal69 a întrebat:

daca iti curge un lichid alb din vagin, peste cat timp vine ciclul? Mie foarte fricacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica.Astfel de secretii o sa ai toata viata.Nu exista un anumit timp dupa care vine ciclul. Oricum esti pe aproape.

| Drums a răspuns:

Salut fata!
stai linistita.nu-i nimic grav.
nu-ti pot spune o data anume.
sa stii ca este ceva foarte normal.asa se intampla la toate fetele.
tu stai linistita si lasa menstruatia sa vina...
te pupa ONA:*

| hippiemuslim a răspuns:

Din cate am inteles, poate dura si un an. Nu-ti fa griji, vorbeste cu mama ta despre asta happy

| Mony a răspuns:

Dupa cateva zile sau poate chiar ore (depinde )
mie de exemplu mi-a venit dupa 2 zile o data, iar alta data mi-a venit noaptea(DEPINDE ca nu-i la fel la fiecare persoana)

Nu te ingriijora, nu-i motiv de ingrijorare:X

| Alinutza_5368 a răspuns:

Pai tie frica de ce? ai auvt contact sexual? sau e prima oara cand iti vine menstruatia? De ce anume tie frica? Poate ca ai o infectie sau alta data ai scurgerea asta inainte sa iti vina menstruatia prima data e alba dupa care sa face un maroniu si dupa aia iti vine ciclu.Descrie mai amanunt frica ta. Daca vrei Prv

...mm...s-ar putea sa iti vinawinking
nu te speria... e absolut normal la o fata de varsta tawinking
la 11. 12 ani cati aiwinking
depinde de organismbig grin
un control la ginecolog nu ar stricawinkingia-o pe mamica ta de mana si duceti-va.
o sa iti faca o ecografie si o sa vada cum sta treababig grinwinking
fundita PLSlove struck

| AnaisC a răspuns:

Ubita, mama, da dc sa-ti fie frica e ceva normal.
Se numesc secretii, si da e normal, normal ca o sa-ti vina ciclul, si de ce sa-ty fie frica, presupun ca esti virgina, deci nu are de ce sa-ti fie frica, e ceva normal, mereu dupa acest lichid, la vreo 3-4 zile iti vine ciclul.

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Este foarte normalhappy. Nu iti fa griji nu esti singura cand o sa iti curga lichid maro atunci iti vinewinking.

| CreepyCrow a răspuns:

Peste 10 zile big grin

| carmen_4289 a răspuns:

Cam peste 2-3 zile sau o saptamana

| sakuraTheOriginal69 explică:

Am 14 ani

| deyutzyk97 a răspuns:

O sa-ti vina cat de curand dar cati ani ai?

| ByBySwEetY a răspuns:

Nu stiu.intreaba mai bine un doctor deoarece stie mai binewinking sh stai linistita ca nu se va intampla nimic grav...

| Alexandra9000 a răspuns:

Lichidul ala alb se numeste scurgere vaginala iar menstruatia poate aparea peste 1-2 ani!

| anonim_6353 a răspuns:

E normal tongue

| Serban_Andreea_2001 a răspuns:

Khffch