| anonim_4396 a întrebat:

Daca se poate as vrea sa vorbesc cu un specialist sau cineva care cunoaste cazuri de genu. Am o "problema" cu emotiile, adica am avut un iubit de care m-am despartit de 2 ani..si de fiecare data cand ma gandesc la el sau la amintirile cu el incep sa tremur si de multe ori am un fel de atac de panica( anxietate). De exemplu, acum o saptamana am vorbit cu el pe mess si tremuram de parca eram intr-o camera frigorifica laughing e ciudata senzatia si nu stiu. Cum as putea sa ma controlez si sa scap de anxietate? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BubbleWhitee a răspuns:

Si eu am problema asta,cand vad persoane importante sau care au o legatura aparte cu viata mealaughing In fine, eu una incerc sa ma controlez, ma relaxez, respir calumea si imi revin laughing.Nu stiu daca merge si la tine, dar eu asta fac... uneori incerc sa ma gandesc la altceva..si-mi trece.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Iti trebuie o consiliere psihologica draga mea, nu-i bine, relaxeaza-te si incearca sa nu te mai gandesti.
Te pup!