| Unanonimoarecare123 a întrebat:

de 1 săptămâna ma doare maseaua iau pastile și am fost la dentist și mai scos nervul dar încă m-a durut după așa că am fost iar la dentist și a mai spus să iau antibiotic. Azi am inceput si vreau sa ma culc dar inca ma doare foarte tare... ce sa fac ca sa pot dormi? Ajutor repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Ia o pastila de Vidan s iti trece imediat, sa nu iei prea multe antiinflamatoare in combinatie cu antibioticele.O sa te mai doara cateva zile, deoarece acolo ai infectie.

1 răspuns:
| Charl a răspuns:

Incearca un calmant, ceva gen nurofren pentru dureri... Sper sa ajute.