| anonim_4396 a întrebat:

de cateva saptamani am inceput sa ma balonez super repede...si nu prea o faceam, dar acum chiar nu stiu ce e ineregula cu mine, pur si simplu, de ex am maincat un corn si am batut ceva lapte cu ciocolata de la Muller si pur si simplu m-am umflat de zici ce e aia si inainte daca mancam astea n-aveam nici pe naiba... va rog niste sfaturi ca pur si simplu nu mai suport, Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Lasa si tu laptele si produsele lactate moi pentru inceput. Sa nu ai un inceput de intoleranta la lactoza. Apare des, nu te speria. Multi au. Nu se trateaza decat prin scoaterea lactatelor din dieta.

E normala, e intalnita mai putin la europeni, dar foarte des la africani, asiatici, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Guma de mestecat şi antibioticele pot fi de vină. De asemenea, este posibil să fii mai "sensibilă" la anumite alimente fără să ştii. Fii atentă la cum reacţionează organismul tău după fiecare masă, de la ce te balonezi mai mult etc.
De asemenea, poţi cere şi părerea unui nutriţionist.
Baftă!

| AnaMaria654 a răspuns:

Nu vreau nici un tratament laughing Nu-s genul sa iau medicamente sau alte chestii pentru orice, am pus intrebarea cu gandul ca poate cineva are aceeasi problema si bea ceva sau mananca ceva care face sa dispara balonarea.