| Kami213920 a întrebat:

De cateva zile am o durere in spate partea dreapta.Ma durut cand respiram(acum nu ma mai doare). Cand ridic mana ma doare si cand stau pe ea.Mentionez ca fumez doar la ocazii (foarte rar).Ce poate fi? Boala la plamani sau muschii?
P.S : am ceva timp de cand tusesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Buna, te doare cand tusesti? Te-ai lovit in zona respectiva? Ar putea sa fie vorba de o afectiune a plamanilor, traumatism muscular sau afectiune a coloanei vertebrale. Avand in vedere ca nu sunt persoane cu specializare pe acest site, iti recomand sa faci o vizita medicului de familie.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie (daca esti minora cu un parinte). Nu-ti poate da nimeni un diagnostic aici.

| Kami213920 explică:

Credeam ca mai sunt persoane care au avut asa dureri... Oare daca fac ecografie pulmonara se vede ca am fumat?