| Turlui_Andreea_2000 a întrebat:

De cateva zile am o oarecare durere insotita de intepaturi ocazionale in partea stanga a pieptului ce raspunde putin in spate, am mers la cardiolog dar mi-a zis ca nu e absolut nimic la inima, asa ca mi-am facut analize, astept rezultatele zilele viitoare. Am mers si la un medic pediatru si mi-a zis ca cel mai probabil este o lipsa de calciu sau de magneziu asa ca mi-a dat cateva pastile, suplimente alimentare, si pot sa zic ca ma simt putin mai bine. Ideea este ca ma panichez foarte repede si sunt stresata, sa nu fie ceva grav... Ce ma sfatuiti sa fac? Ce sa fac ca sa ma linistesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca doctorii au zis ca n-ai nimic atunci stai linistita. E posibil ca aceste dureri sa fie cauzate si de tine. Aceasta frica porneste din creier si poate declansa anumite simptome.

| Peridava a răspuns:

Daca nu esti racita la plamini, mergi la un psiholog.