| Lalalala122 a întrebat:

Bună
De câteva zile am observat ca ceva se întâmpla in corpul meu.
Totul a început acum o săptămana sau doua. Intr-o zi stăteam pe balconul unei prietene si dintr-o data mi-a venit gustul asta dulce in gura. Înainte de asta un apetit incredibil s-a instalat in mine. Mânanc destul de mult si am pofte variate.
Acum doua zile au început niște crampe ușoare ca un semn ca trebuie sa-mi vina ciclul menstrual.
Studiind aspectele astea, ma gândeam ca e din cauza pastilelor deoarece le-am început după un an de pauza iar astea sunt alta marca de cele pe care obișnuiam eu sa le iau. Ma gândeam ca pastilele astea nu sunt bune pentru corpul meu așa ca imi trebuie altele, sau corpul încă se obișnuiește cu ele.
Lăsând astea la o parte am cercetat pe internet iar șansele de a fi însărcinată si șansele ca aceste simptome sa fie din cauza pastilelor sunt de 50%-50%.
Țin sa notez ca nu simt dureri la nivelul sânilor si nici nu s-au inflamat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Pofte, "crampe", foame... bebe!

| SantalPorcocale a răspuns:

Vezi ca poate-ti iese unu d-asta
https://media.aintitcool.com/......rster2.jpg 1341782984