| Carinaaaaaaaaa a întrebat:

Buna! De cateva zile ma doare foarte tare în zona abdomenului, în partea stanga, jos..Credeam ca e Apendicita dar dacă era trebuia sa fie in dreapta. Simt ca o gâlmă care dacă apas ma doare mult mai tare si se duce durerea spre picior. Pe lângă asta am vreo 3 zile de cand nu mai am scaun, daca ma forțez sa fac ma doare acolo unde simt acea gâlmă. La doctor voi ajunge mâine. Dar până atunci as vrea o părere de la voi. S-a mai confruntat cineva cu așa ceva? (Sunt fată, 20 ani) Ce sa fie? Sunt foarte panicata crying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Apendicita nu doare. Apendicita este o boala si apendicele doare. Durerea este in partea dreapta si ai si senzatia de voma. Oricum este ceva grav. vorba celui de mai sus: poate fi o hernie dar si un blocaj in intyestine. Mergi urgent la medicul de familie sa-ti dea trimitere la specialist!

| romeo78 a răspuns:

Mă mir că nu ai ajuns la urgență.
Este o constipație însoțită de un blocaj al colonului.
Succes la medic.
Ascultă ce va spune medicul!

| sierra1 a răspuns:

Dacă mâine mergi la medic. nu e relevant ce-ți zic unii-alții-nepricepuți. Și așa zici că ești panicată!

sănătate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai de ce să fii speriată. Nu ai scaun, deci constipație.
Gâlma poate fi o hernie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hernie pare a fi, nu amâna ..mergi la medic.