| EvaTramell a întrebat:

De ce cand luam anticonceptionale nu ma durea pe sub burta cand faceam dragoste? si cand am intrerupt tratamentul ma doare. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Iti dau un posibil motiv, dar numai un ginecolog iti poate da un raspuns corect in urma unui consult. Anticonceptionalele reduc durerile cauzate de fibroame sau endometrioza. Se poate sa ai una din aceste doua probleme, iar durerea a fost redusa/eliminata de hormonul (estrogen si/sau progesterone) din pastile.